Kurs dogoterapii / kynoterapii

Informacje o kursie:

Po ukończeniu kursu i zadaniu egzaminu każdy uczestnik szkolenia otrzyma uprawnienia DOGOTERAPEUTY / KYNOTERAPEUTY. Uzyskane dokumenty są zgodne z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, z ustawą o sporcie oraz z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponadto są w pełni akceptowane w całej Unii Europejskiej.

Szkolenie umożliwia zdobycie uprawnień zawodowych w zakresie Dogoterapii / Kynoterapii, które pozwalają na samodzielne prowadzenie zajęć w różnych ośrodkach dla osób z niepełnosprawnością (zarówno z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi).

NARODOWY INSTYTUT KSZTAŁCENIA jest również wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.18/00068/2017, co umożliwia osobie bezrobotnej uzyskanie dofinansowania przez Urząd Pracy na udział w szkoleniu.

Każdy kursant po zakończeniu szkolenia otrzymuje certyfiakt, zaświadczenie oraz legitymację umozliwiającą podjęcie pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Cena szkolenia

990zł

Zaufali nam:

Szczegóły:

Co musisz zrobić?

 1. ZAPISZ SIĘ, WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
 2. OPŁAĆ SZKOLENIE. Za pomocą sytemu płatności Przelewy24 lub zwykłym przelewem na nr konta: 87 1240 2340 1111 0010 5339 4009 w tytule wpisując: „imię, nazwisko, rodzaj kursu”
 3. UCZ SIĘ, ROZWIĄŻ TEST ORAZ NAPISZ PRACĘ ZALICZENIOWĄ.
 4. WYŚLIJ SKAN ZDJĘCIA.
 5. ODBIERZ SWOJE DOKUMENTY.

1. Dogoterapia (m.in. historia dogoterapii, czym jest dogoterapia, formy i cele dogoterapii, wpływ posiadania zwierząt na zdrowie człowieka);

2. Kynologia (m.in. udomowienie psa oraz proces kształtowania się ras, podstawy z zakresu wiedzy na temat zachowania psa, etapy rozwoju z uwzględnieniem okresów szczególnej wrażliwości u psa, rola zmysłów w postrzeganiu świata przez psy, strach i agresja u zwierząt, zapobieganie zaburzeniom zachowania u psów, wpływ żywienia na zachowanie zwierząt, stres i wypalenie zawodowe u psów pracujących w dogoterapii);

3. Szkolenie psa terapeutycznego (m.in. podstawy teorii uczenia się, kliker jako narzędzie szkoleniowe, sposoby uczenia, utrzymanie efektów uczenia się i generalizacja zachowań, wpływ różnych czynników na psa podczas procesu uczenia się, zachowania niepożądane u psów i sposoby na ich wyeliminowanie);

4. Szkolenie psa – zastosowanie w praktyce (m.in. kontakt wzrokowy, targetowanie, przywołanie, prawidłowa zabawa, odawanie przedmiotu, akceptowanie zabiegów pielęgnacyjnych, akceptowanie osób obcych). 

Kurs przeznaczony jest dla osób, które:

 • mają ukończone 18 lat
 • chcą poznać metodę dogoterapii i otrzymać tytuł Dogoterapeuty / Kynoterapeuty
 • chcą wykorzystać poznaną metodę dogoterapii w swojej pracy (np. terapeuci, psychologowie, pedagodzy)
 • są właścicielami psów i chcieliby je nauczyć pomagać innym ludziom(np. ludziom niepełnosprawnym, z depresją, itp.)
 • materiały szkoleniowe
 • egzamin
 • wydanie dokumentów (zaświadczenie, certyfikat, legitymacja)

Narodowy Instytut Kształcenia
ul. 3 Maja 15, 38-500 Sanok
NIP: 687 192 36 04
biuro.mojekursyonline@gmail.com
biuro@mojekursyonline.pl
tel. +48 790 357 747